Výchovný poradce - AKTUALITY

Beseda „Jak se učit“ pro nováčky z primy a 1. A

Také letos budou mít možnost žáci primy a 1. A zúčastnit se besedy s psycholožkou PPP Ústí n/Orlicí „Jak se učit“. Dozvědí se, jaké jsou metody učení, jak se učit efektivně a jakou roli hraje správný denní režim v úspěchu ve studiu. Beseda primy proběhne 13. 11., 1. A o týden později, tedy 20. 11.

NÁRODNÍ SROVNÁVÁCÍ ZKOUŠKY letos na 80 fakultách VŠ

Milí studenti, rozmýšlíte se, kde studovat, jak se připravit na přijímačky a jak uspět?  Pak hledejte na www.scio.cz!  Najdete zde to nejdůležitější, co byste měli o zkouškách vědět – seznam fakult, požadované předměty, přihlášku, podmínky přijetí, cvičební testy a přípravu.

Pozvánka na Informační den Univerzity Karlovy 10. 11. 2018

Informační den Univerzity Karlovy se uskuteční v sobotu 10. 11. 2018 od 9:00 hod. do 16:00 hodin v areálu kampusu Albertov (Praha 2). Cílem akce je seznámit studenty středních škol a další zájemce s možnostmi studia na Univerzitě Karlově.

GAUDEAMUS Brno 2018 se blíží!

Ve dnech 23. – 26. 10. 2018 proběhne v Brně veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání - GAUDEAMUS 2018.

V nabídce jsou interaktivní přednášky, testování předpokladů, poradenství, doprovodné programy VŠ, které vám pomohou s výběrem vhodné školy a oboru, objasní náplně studia, poradí se správným nasměrováním.

Akce na MUNI pro středoškoláky

Milí studenti, zajímá Vás, co všechno připravila přírodovědecká fakulta MU pro středoškoláky? Semináře, kroužky či soutěže, které Vám mohou pomoc dostat se na MUNI,  třeba i bez přijímaček! Více informací naleznete na: https://prostredoskolaky.muni.cz/

Významný zdroj informací - časopis KamPoMaturitě.CZ

Milí studenti a studentky, přečtěte si významný zdroj informací -  nové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ

Už dnes si můžete časopis prolistovat nebo stáhnout zdarma na: www.Casopis.KamPoMaturite.cz.

Open Day MUNI 2018

Zájemci o studium na Masarykově univerzitě zpozorněte! Blíží se Open Day MUNI 2018 – celouniverzitní den otevřených dveří.

Aktuální informace o studiu na VŠ pro letošní i budoucí maturanty

Maturanti!

Uvažujete o další přihlášce na VŠ? Hledáte fakultu, kam se můžete ještě letos dostat bez přijímací zkoušky ve 2. kole přijímacího řízení? Přejete si najít vzorové testy k přijímacím zkouškám VŠ? Potřebujete poradit v případě, že nesložíte úspěšně maturitu nebo obdržíte zprávu o nepřijetí na VŠ?

Budoucí maturanti! Uvažujete o tom, přihlásit se  do přípravných kurzů na VŠ?

Pak hledejte informace na: infoatkampomaturite [dot] cz www.kampomaturite.cz

Testy profesní orientace pro sextu a 2. A

Je dlouhodobou tradicí, že našim žákům umožňujeme zúčastnit se testů profesní orientace. Stalo se tak i letos.

Beseda „Jak se učit“ pro nováčky z primy a 1. A

V únoru měli tak jako každý rok studenti primy a 1. A možnost zúčastnit se besedy s psycholožkou PPP Ústí nad Orlicí „Jak se učit“. Dozvěděli se, jaké jsou metody učení, jak  se učit efektivně a jakou roli hraje správně sestavený denní režim v úspěchu při studiu. Protože si mnozí žáci posteskli, že beseda byla krátká, pokusíme se umožnit zájemcům zúčastnit se besedy navazující, při které budou mít možnost se s danou problematikou seznámit hlouběji.