charakteristika předmětu

charakteristika předmětu občanská výchova a základy společenských věd

Základy společenských věd přinášejí žákům základní informace z humanitních oborů a poukazují na mezioborové vazby. Důležitou součástí výuky je  i nácvik sociálních a občanských dovedností - sestavování sociologických průzkumů, vytváření smluv různého typu atd. Realizace vzdělávacího obsahu předmětu bude probíhat rozličnými metodami. Výuku bude doplňovat projektové vyučování, skupinová práce, tvůrčí činnosti, exkurze, návštěvy institucí, spolupráce s organizacemi Člověk v tísni, krizová centra, charity atd.

Charakteristika vyučovacího předmětu

Vyučovací předmět Ruský jazyk 2 se řadí do vzdělávacího oboru "Cizí jazyky" a naplňuje vzdělávací oblast "Jazyk a jazyková komunikace". V tomto předmětu je věnována pozornost především tématům Osobnostní a sociální výchova RVP GV a Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech RVP GV.
Cílem předmětu je neustále prohlubovat znalosti a jazykové dovednosti a zároveň získat fundament a žádoucí návyky k dalšímu rozvíjení v jazyce ruském i po ukončení studia na gymnáziu.

Český jazyk a literatura

Český jazyk a literatura v primě až kvartě oboru vzdělání 79-41-K/81 Gymnázia

Anglický jazyk - charakteristika předmětu

Cílem předmětu Anglický jazyk je neustále prohlubovat znalosti a jazykové dovednosti a zároveň získat fundament a žádoucí návyky sloužící k dalšímu rozvíjení v jazyce anglickém i po ukončení studia na gymnáziu.

Charakteristika dějepisu

Předmět dějepis patří do vzdělávací oblasti „Člověk a společnost“ definované rámcovým vzdělávacím programem pro gymnaziální vzdělávání.

Cílem předmětu je získávat a prohlubovat znalosti historie vlastního národa v kontextu s dějinami Evropy, orientovat se v širších souvislostech, propojovat získané znalosti a aplikovat historické poznatky do současného života. Předmět pomáhá studentům utvářet základní mravní hodnoty a vlastenecké cítění.

Výuka IVT

Hodinová dotace
Vyučovací předmět Informatika a výpočetní technika má následující hodinovou dotaci: prima - 1 hod./týden, sekunda a tercie - 2 hod./týden, kvarta - 1 hod./týden, kvinta, 1.A, sexta a 2.A – 2 hod./týden, septima, 3.A, oktáva a 4.A - 0 hod./týden.
Profilace

Výuka zeměpisu

Zeměpis a ostatní vědy o Zemi jsou základem pro pochopení přírodních i společenských procesů kolem nás. Snažíme se žákům vytvořit dostatečný teoretický základ, který jim dále umožňuje samostatně pracovat na úkolech a vytvářet si a obhajovat vlastní názory. Důraz klademe i na praktické vyučování a to jednak formou práce s mapami, statistickými údaji, novinovými články, ale i praktickým vyučováním v terénu. Důležitou součástí výuky jsou i exkurze.

charakteristika

charkteristika předmětu

Výuka chemie na gymnáziu

ImunoglobulinVyučovací předmět chemie patří svým zaměřením do vzdělávací oblasti Člověk a příroda, která zahrnuje okruh problémů týkajících se zkoumání přírodysledování dějů v přírodě probíhajicích.