Úspěchy v literární soutěži Pardubické střípky

Studenti naší školy se již několik let zapojují do krajské literární soutěže Pardubické střípky, kterou vždy v září vyhlašuje Krajská knihovna v Pardubicích. Letos jsme v této soutěži obstáli na výbornou, totiž celkem se z naší školy soutěže zúčastnilo sedm studentů a všichni byli mezi oceněnými.

Soutěž je rozdělena do pěti kategorií podle věku. V druhé kategorii získaly primánky Anička Pallová 1. místo a Magda Maděrová čestné uznání. Ve třetí kategorii se Klára Pallová (3P) a Bára Báčová (4P) umístily společně na 2. místě. Ve čtvrté kategorii bodovala Kristýna Točfousová (6P), když získala 3. místo. V páté kategorii získali Jirka Konvalinka (3A) 2. místo a Lenka Korečková (3A) čestné uznání. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 161 příspěvků z 36 škol nejen Pardubického kraje. Všem oceněným gratulujeme a přejeme, aby měli dostatek inspirace pro další psaní.

Marcela Šplíchalová