Povedený futsalový rok

V letošním školním roce měla naše škola zastoupení ve všech kategoriích Školské či Středoškolské futsalové ligy divize E (spojení Pardubického a Královéhradeckého kraje). Zúčastnili jsme se celkem 10 turnajů, z nichž 7 se konalo ve sportovní hale našeho gymnázia. Přinášíme vám přehled výsledků v jednotlivých kategoriích.

ŠkoFL9 – Školská futsalová liga 9 je určena pro žáky 8. a 9. tříd (tercie a kvarta víceletých gymnázií). Naši kluci svoje působení bohužel ukončili již v prvním kole a po smolné porážce proti družstvu z Bystrého jsme skončili na 3. místě, bohužel nepostupovém.

Výsledky

ŠkoFL7 – Mladší futsalisté z primy a sekundy si vedli o poznání lépe. Prvními dvěma koly prošli vždy z druhého místa až do divizního finále. Proti týmům z Pardubic a Hradce Králové jsme se neprosadili, ale remíza v zápase proti Masarykově ZŠ Polička a celkově lepší skóre nám zajistily krásnou 3. pozici.

Výsledky 2. kola

Výsledky divizního finále                             Fotografie družstva

WSFL – Podruhé v historii se naše dívčí futsalové družstvo přihlásilo do Středoškolské futsalové ligy. Prvním kolem prošla děvčata bez ztráty bodu (čtete zde) a postoupila rovněž do divizního finále. Ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem jsme vybojovali jedno vítězství, a to proti hráčkám z HŠ a VOŠ Poděbrady, a odvezli si 3. místo.

Výsledky divizního finále                             Fotografie družstva

SFL – jednoznačně nejsložitější cestu do divizního finále měli naši nejstarší studenti (SŠ). V této kategorii bylo v divizi E přihlášeno celkem 37 středních škol. Naši kluci odehráli celkem 10 utkání, z nichž 9 vyhráli a pouze jedno proti vítězi divize E, SŠSOG Hradec Králové prohráli. Zařadili se tak mezi 24 nejlepších škol v České republice.

Výsledky 2. kola

Výsledky 3. kola