Historický úspěch futsalistek

Ve čtvrtek 8. prosince odcestovalo osm děvčat naší školy na turnaj ve velmi netradiční ženské sportovní hře – futsalu. Sportovní hala ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni hostila první kolo Středoškolské futsalové ligy dívek. Naše futsalistky se této soutěže účastnily již před dvěma roky a tehdy o jejich neúspěchu rozhodla šťastná branka soupeřek v posledních sekundách futsalového střetnutí. Podobná situace však letos pomohla nám.

A stala se hned v prvním utkání proti favoritkám turnaje z Chocně. Na konci herně vyrovnaného prvního poločasu jsme prohrávali 1:0. Po přestávce vyrovnala stav zápasu krásnou brankou Doris Hanusová a 15 sekund před koncem utkání převážila vítězství na naši stranu střelou z poloviny hřiště Kateřina Tesařová. A pak už střílela góly jen Kristýna Šafářová. Dva do sítě hráček z Vysokého Mýta a čtyři trefy si schovala na zápas proti studentkám ze Žamberku.

Celý tým předvedl výborný výkon a zaslouženě postoupil do divizního finále soutěže, kde se může těšit na soupeřky z Královéhradeckého kraje.

 

Sestava: Doris Hanusová, Veronika Kysilková, Žaneta Petrásová, Terezie Preclíková, Kristýna Šafářová, Natálie Šafářová, Markéta Štejdířová, Kateřina Tesařová.

Výsledky:

Gymnázium Polička – OA a SOŠcr Choceň – 2:1 (0:1)

Gymnázium Polička – ISŠT Vysoké Mýto – 2:0 (1:0)

Gymnázium Polička – Gymnázium Žamberk – 4:0 (2:0)